okulistyka dziecięca
badanie okulistyczne dziecka

Okulistyka dziecięca

Jako lekarz okulista dziecięcy, w Poznaniu oferuje Państwu badania wzroku dla najmłodszych. Dziecko nie jest jedynie „małym dorosłym”, a jego badanie wzroku wymaga zarówno doświadczenia, jak i dodatkowej, specjalistycznej wiedzy.

  • Zaleca się, by każde dziecko między 3 a 5 rokiem życia było przebadane przez okulistę dziecięcego.
  • Badanie za pomocą rozszerzonych źrenic (poprzez podanie specjalnych kropli), pozwala wykryć, nie tylko wady wzroku, ale także niedowidzenie, zez i inne problemy okulistyczne.
  • Badaniu profilaktycznemu należy poddać szczególnie dzieci z rodzin, w których występowały wcześniej problemy okulistyczne (już od pierwszego roku życia).
  • Ze względu na fakt, że w obecnych czasach dzieci i młodzież zdecydowanie więcej korzystają z urządzeń elektronicznych (tablety, smartfony itp.), należy regularnie kontrolować wzrok młodych ludzi w wieku szkolnym u okulisty dziecięcego.
  • Wśród dzieci i młodzieży możliwy jest w konkretnych przypadkach dobór soczewek kontaktowych przez specjalistę.

Uwaga !
Badanie wzroku dziecka z reguły trwa dłużej niż dorosłego i może zająć, łącznie z zakropleniem oczu, do jednej godziny. Bardzo proszę opiekunów dziecka, którzy przybędą z Nim na badanie, aby wcześniej pozytywnie nastawili małego pacjenta do wizyty u lekarza okulisty.